Fotovoltaika na kľúč pre Poprad a okolie

Ušetrite 70 až 90%
na účtoch za elektrinu.

Fotovoltaika a solárne panely

Montáž fotovoltiky a solárnych panelov

Druhy fotovoltických setov, ktoré montujeme:

On-grid systém

Tento systém je pripojený do elektrickej rozvodnej siete a dokáže teda čerpať elektrickú energiu z verejnej siete ak je solárna produkcia nedostatočná. Nadbytočnú energiu v dobe nízkej spotreby naopak môžete uložiť do virtuálnej batérie a využiť ju v dobe nízkeho slnečného svitu.

Off-grid systém

Off-grid systém nie je pripojený k distribučnej sieti a je často označovaný ako ostrovný alebo autonómny. Typicky sa využíva na chatách a v oblastiach bez prístupu k elektrine. Prebytočnú slnečnú energiu ukladá do batérie na neskoršie využitie.

Hybridný systém

S hybridným systémom ste pripojený do distribučnej siete a súčasne máte doma aj batériu, do ktorej ukladáte prebytočnú enrgiu. Výhodou oproti On-grid systému je, že v prípade výpadku distribučnej siete viete normálne fungovať ďalej.

Chcem nezáväznú konzultáciu zdarma

Prečo investovať do solárnych panelov?

Výhody solárnej energie

wallet Created with Sketch Beta.

Od prvého dňa šetríte peniaze na účtoch za elektrinu. Po inštalácii solárnych panelov sú náklady na elektrinu minimálne.

battery-75

Nezávislosť na elektrických sieťach. Energiu môžete ukladať do batérií a používať ju vtedy, keď ju potrebujete.

Asset 35

Inštalácia solárnych panelov zvyšuje hodnotu Vašej nehnuteľnosti pre kupcov aj nájomcov, lebo znižuje náklady na energie.

Výroba elektriny neprodukuje žiadne škodlivé emisie a nezhoršuje stav životného prostredia.

Prečo si vybrať fotovoltiku od Green Aspekt?

Naša firma Green Aspekt sa zameriava na dodávku a montáž kvalitných solárnych panelov pre domácnosti a firmy v Poprade a okolí. Zakladáme si na priateľskom a profesionálnom servise. Snažíme sa poskytnúť každému zákazníkovi balík služieb na mieru, od návrhu až po hotový produkt. Ak sa chcete o našich službách dozvedieť viac, tak nás kontaktujte telefonicky alebo emailom.

Osobná konzultácia zdarma. Prídeme k vám domov a navrhneme riešenie, ktoré vám pomôže čo najlepšie získavať energiu zo slnka.

Montáž od certifikovaných pracovníkov a následne zaškolenie do používania fotovoltiky, záručný a pozáručný servis.

Špičkový zákaznícky servis. Máme už viac než 100 spokojných klientov. Pozrite si naše realizácie a referencie.

Pracujeme s tými najlepšími

Kvalita je pri investovaní do solárnych panelov a batérií veľmi dôležitá. Montujeme iba dôveryhodné značky s osvedčeným výkonom a životnosťou. Kvalitné solárne panely a batérie sú investície, ktoré sa vám v priebehu rokov vrátia.

Sofar - solárne systémy
Solax - fotovoltaika
Ja Solar - solárne technológie
Deye - fotovoltaika
Goodwe - Fotovoltaika
Fronius - solárne panely
Huawei - obnoviteľné energie

1. Kontaktujte nás – Spojíme sa telefonicky, zistíme čo potrebujete a dohodneme sa na obhliadke vašej nehnuteľnosti, aby sme vám mohli čo najlepšie poradiť.

2. Posúdime vaše energetické potreby – Pozrieme sa na vaše priemerné mesačné účty za energie a Vaše dlhodobé ciele. Pochopenie Vašich energetických potrieb nám pomôže určiť veľkosť a kapacitu solárnych panelov (prípadne aj úložných batérií), ktoré najlepšie vyhovujú Vašim potrebám. Tieto informácie nám pomôžu spočítať aj rozsah úspor a návratnosti Vašej investície do fotovoltiky.

3. Osobné stretnutie – Na schôdzke sa pozrieme na Vašu energetickú spotrebu. Spoločne skonzultujeme Vaše požiadavky a zistíme všetky parametre pre návrh najvhodnejšieho riešenia (napr. umiestnenie solárnych panelov, invertorov, rozvádzačov, kabeláže, atď.)

4. Riešenie – Pripravíme detailnú projektovú a cenovú ponuku. Predstavíme vám mieru očakávaných úspor, časovú návratnosť investície aj možnú výšku štátnej dotácie. Súčasne preberieme aj ďalšie administratívne záležitosti.

5. Montáž fotovoltickej elektrárne a zaškolenie – Ak sa vám navrhnuté riešenie bude páčiť, tak sa dohodneme na všetkých detailoch vrátane termínu realizácie a spoločne uzatvoríme zmluvu. Po montáži vás zaškolíme, aby ste si mohli užívať komfort a výhody energetickej nezávislosti.

Chcem nezáväznú konzultáciu

Ako fungujú solárne panely?

Solárne panely na streche sú tvorené fotovoltickými článkami a fungujú na princípe premeny slnečného žiarenia na elektrickú energiu. Panely vyrábajú jednosmerný elektrický prúd (DC), ktorý je fotovoltickým meničom (invertorom) upravený na striedavý elektrický prúd (AC). Týmto procesom získavate vlastnú elektrickú energiu, ktorú môžete využiť pre vlastnú potrebu, napríklad na napájanie rôznych spotrebičov, vykurovanie domácnosti alebo fotovoltaický ohrev vody.

Ako funguje fotovoltika - premena slnečného žiarenia na elektrickú energiu

Koľko stoja solárne panely?

Cena fotovoltického systému závisí v prvom rade od veľkosti, teda počtu panelov, použitých komponentov a nákladov s tým spojených. Čím je výkon panelu vyšší, tým vyššia je aj jeho cena. Štandardne sa montáž solárnych panelov umiestnených na streche rodinného domu pohybuje v rozmedzí od 3000 eur za fotovoltický sytém.

Green Aspekt s.r.o. je v rámci projektu Zelená domácnostiam na zozname oprávnených zhotoviteľov SIEA, takže vám vieme pomôcť so získaním štátnej dotácie na fotovoltiku od 500 € do 4025 €.

Oplatia sa solárne panely?

Chcete znížiť svoje náklady na energie?

tipy ako vybrať solárny systém

Ako vybrať správny solárny systém pre váš dom či podnikanie?

1. Zistite svoju priemernú spotrebu energie

Skontrolujte svoje účty za elektrinu a zistite koľko elektriny ročne spotrebujete. Toto číslo vám pomôže určiť veľkosť solárneho systému, ktorý potrebujete. Solárny panel s výkonom 1kWp vyrobí približne 900 až 1100 kWh elektriny ročne. Ak teda máte ročnú spotrebu 5000 kWh (5MWh), tak na pokrytie spotreby potrebujete výkon panelov 4,5 až 5,5 kWp.

2. Stanovte si priestor pre panely

Solárne panely potrebujú miesto na streche alebo pozemku. Musíte prehodnotiť či máte na streche dostatok priestoru pre fotovoltické panely a či je počas dňa dostatočne oslnená. Na najlepšiu produkciu elektrickej energie by mali byť panely orientované smerom na juh so sklonom približne 30-35°. Panely samozrejme fungujú aj pri inej orientácii a sklone a môžete si to pozrieť v tabuľke nižšie.

Efektivita fotovoltického systému - orientácia a sklon panelov

3. Vyberte si typ fotovoltického systému

Rozhodnite sa či chcete byť napájaný zo siete a využívať virtuálnu batériu tzv. on-grid systém alebo vám viac vyhovuje hybridný systém, pri ktorom budete tiež napájaný zo siete, ale budete môcť využívať fyzickú aj virtuálnu batériu na uskladnenie elektriny. Namiesto virtuálnej batérie môžete využiť aj predaj prebytočnej elektriny do siete. Ak nemáte prístup k distribučnej sieti, tak je pre vás najlepšie riešenie off-grid systém tzv. ostrovný systém.

4. Kvalita je viac ako cena

V tomto prípade odporúčame nehľadať čo najlacnejšie riešenie, ale ísť skôr po overených značkách, ktoré vydržia fungovať kľudne aj 20-30 rokov bez porúch. Fotovoltická elektráreň je dlhodobá investícia. Pri kúpe viete ušetriť aj vďaka štátnym dotáciám na fotovoltiku.

5. Uvažujte nad budúcnosťou

Pri výbere fotovoltiky rozmýšľajte dopredu a vyberajte systém, ktorý môžete dopĺnať o ďalšie panely. Meniče môžu byť dimenzované tak, aby zvládli v budúcnosti aj väčší výkon ďalších panelov, ktoré do vašej siete pridáte.

Vy sa pýtate, my odpovedáme

Často kladené otázky o fotovoltike

Inštaláciu fotovoltiky poskytujeme v meste Poprad a okolitých obciach v okruhu 50km ako napr. Svit, Vysoké Tatry, Štrba, Hranovnica, Spišský Štiavnik, Spišské Bystré, Batizovce, Liptovská Teplička, Spišská Teplica, Hôrka, Vikartovce, Nová Lesná, Jánovce, Švábovce, Veľký Slavkov, Gánovce, Ždiar, Vydrník, Lučivná, Kravany, Gerlachov, Mengusovce, Šuňava, Vernár.

Kontaktujte nás a informujte sa či vieme prísť namontovať fotovoltiku aj k vám.

Fotovoltaické panely sa môžu inštalovať na rôzne typy striech, vrátane striech rodinných domov, komerčných budov, farmárskych stavieb a iných. Ideálna je strecha orientovaná na juh, ale aj strechy orientované na východ alebo západ môžu byť vhodné. Dôležité je, aby strecha mala dostatočnú nosnosť a bola umiestnená v oblasti s minimálnym tieňom.

Veľkosť fotovoltaickej inštalácie závisí od spotreby elektriny domácnosti alebo budovy, ako aj od dostupného miesta na inštaláciu panelov. Priemerná rodinná domácnosť môže potrebovať inštaláciu s výkonom od 3 kW do 10 kW, avšak presná veľkosť sa odvíja od individuálnych potrieb a požiadaviek.

Návratnosť fotovoltaiky závisí od mnohých faktorov, vrátane aktuálnych cien energií, veľkosti inštalácie a ďalších premenných. Všeobecne sa odhaduje, že návratnosť investície sa pohybuje medzi 5 až 10 rokmi. Je však dôležité zvážiť nielen finančné aspekty, ale aj environmentálny prínos a dlhodobé úspory, ktoré v čase stúpajúcich cien a niekoľko ročnej inflácie prídu.

Priemerná životnosť fotovoltaických panelov sa pohybuje od 25 do 30 rokov. Počas tohto časového horizontu väčšina panelov stráca len malú časť zo svojej pôvodnej účinnosti. Moderné technológie a kvalitné materiály prispievajú k dlhšej životnosti panelov.

Fotovoltaické panely sú vyrábané a testované tak, aby odolávali náročným prírodným podmienkam, ako je napríklad krupobitie. Panely pre fotovoltaické elektrárne sú vybavené špeciálnym tvrdeným sklom, ktoré zvyšuje ich odolnosť voči vonkajším vplyvom. Okrem toho si dnes viete vybaviť poistenie poškodenia solárnych panelov, ale aj ďalších rizík spojených s prevádzkou fotovoltaickej elektrárne, ako sú škody spôsobené víchricou, požiarom, bleskom, krádežou a podobne.

Áno, fotovoltaické panely fungujú aj v zime a za oblačného počasia. Aj keď je slnečné svetlo menej intenzívne v zimných mesiacoch a za oblačného počasia, fotovoltaické panely stále produkujú elektrinu. Ich účinnosť môže byť nižšia v porovnaní s letnými mesiacmi, ale moderné fotovoltaické technológie sú navrhnuté tak, aby pracovali aj za menej priaznivých podmienok.

Pri systéme, ktorý využíva batérie môžete fungovať aj pri výpadku energie zo siete po dobu, než vyčerpáte energiu z batérií.

Fotovoltaické panely sú prirodzene oplachované dažďom, čo znižuje potrebu špeciálneho čistenia. Dokonca aj pri dlhodobej akumulácii prachu sú straty výkonu minimálne. Výnimkou sú panely nainštalované horizontálne, ktoré môžu vyžadovať častejšie čistenie.

Monokryštalické panely – najúčinnejšie solárne panely pre domáce použitie, ale súčasne aj najdrahšie. Tieto panely majú dlhú životnosť v porovnaní s polykryštalickými panelmi.
Polykryštalické panely – najobľúbenejšie panely, ktoré inštalujú majitelia domov. Sú lacnejšie ako monokryštalické a stále dostatočne efektívne.
Amorfné (Tenkovrstvé) solárne panely – menej účinné ako monokryštalické alebo polykryštalické varianty, sú ale flexibilnejšie a môžu byť aplikované na rôzne povrchy. Vykazujú lepšiu odolnosť voči vysokým teplotám a menšiu citlivosť na tiene.

Ak si nie ste istí, aký druh solárneho FV panelu je pre vás ten pravý, zavolajte nám alebo napíšte email.

Samozrejme, poskytujeme záručný aj pozáručný servis fotovoltaických elektrární, ktoré sme realizovali.

Áno, realizujeme aj fotovoltaické elektrárne pre firmy a podnikateľov. Naše riešenia sú prispôsobené individuálnym potrebám a požiadavkám všetkých klientov. Pozrite si viac informácií o našej ponuke solárnych elekrární pre firmy.

Dĺžka celkového procesu je ovplyvnená najmä vybavovaním administratívy a môže trvať týždne aj mesiace. Samotná inštalácia elektrárne je ale rýchla. Zvyčajne trvá od 1 do 5 dní podľa veľkosti a zložitosti inštalácie.

Montujeme fotovoltaické panely a systémy od rôznych výrobcov, vrátane značiek SoFar Solar, Xsolax Power, Deye, GoodWe, Fronius a Huawei.

Chcem nezáväznú konzultáciu

Inšpirujte sa realizovanými zákazkami

Viac než 100 realizovaných projektov

Inštalácia fotovoltatického systému a solárnych panelov v Poprade

Inštalácia fotovoltaiky (Poprad)

Hybridný fotovoltatický systém s výkonom 7,28 kWp. Solárne panely Longi. Menič Goodwe s batériovým úložiskom 10,65 kWh

Montáž solárnych panelov JaSolar v lokalite Štrba

Montáž solárnych panelov (Štrba)

On – grid systém s výkonom 60 kWp. Značka solárnych panelov JaSolar. Inštalovaný menič značky Huawei.

Montáž fotovoltatického systému na dome v Svite

Fotovoltaický systém na dome (Svit)

Systém On – Grid s výkonom 10 kWp. Solárne panely JaSolar. Inštalovaný menič značky Goodwe.

Recenzie od zákazníkov

Ako nás hodnotia naši klienti?

Výborné

“Po roku od namontovania a spustenia FTV môžem firmu Green Aspekt každému odporučiť. Profesionálny a priateľský prístup od začiatku komunikácie. Veľmi rýchla doba dodania aj keď sa prvotná inštalácia realizovala v časoch najväčšieho boomu, keď mnohé firmy ani len neodpísali na dopyt. Samotná montáž na jednotku, chalani si dali záležať na každom detaile. Následné doplnenie ďalších panelov po 3/4 roku úplne bez problémov. Keď som potreboval niečo poradiť, vždy ochota. Dokonca mi občas zavolajú, či je všetko v poriadku. Odporúčam.”

“Profesionálny prístup, rýchle dodanie, pekná práca, všetko funguje ako má, veľká spokojnosť.“

Recenzia od zákazníka Jozef Kacvinsky - solárne panely na dome

“Vynikajúci, profesionálny a priateľský servis a realizácia projektu od začiatku do konca. Tím je veľmi odhodlaný zvládnuť prácu a prekonať akékoľvek prekážky a zároveň poskytnúť možnosti na posúdenie a naplnenie našich potrieb. Skvelá komunikácia a zákaznícky orientovaný prístup. Majiteľ bol tiež horlivý vyriešiť všetky problémy, ktoré vznikli po zateplení. Sme viac než spokojní a radi ho odporúčame aj jeho tím.”

Ponúkané produkty

S čím vám vieme pomôcť?