Fotovoltika na rodinný dom pre Poprade a okolie

Ušetrite 70 až 90%
na účtoch za elektrinu.

Fotovoltaika a solárne panely

Montáž fotovoltaiky a solárnych panelov na rodinné a bytové domy

Fotovoltické systémy pre rodinné domy:

On-grid systém

On-grid systém je spojený s elektrickou distribučnou sieťou. Umožňuje vám čerpať energiu z verejnej siete, keď je slnečná produkcia nedostatočná. Nadbytočnú energiu môžete ukladať do virtuálnej batérie na neskoršie využitie.

Hybridný systém

Hybridný systém kombinuje pripojenie k distribučnej sieti s domácou batériou, do ktorej ukladáte prebytočnú energiu. V prípade výpadku distribučnej siete môžete fungovať nezávisle a čerpať energiu z fyzickej batérie.

Ostrovný systém

Off-grid systém označovaný častejšie ako ostrovný systém nie je pripojený k distribučnej sieti. Často sa využíva na chatách a v oblastiach bez prístupu k elektrickej energii. Prebytočnú slnečnú energiu ukladá do batérií na budúce použitie.

Máte záujem o fotovoltickú elektráreň pre váš dom a neviete si vybrať? Kontaktujte nás. Radi pre vás pripravíme konkrétne riešenie. Práce realizujeme v Poprade a okolí do 50km.

Chcem cenovú ponuku pre môj dom

Prečo investovať do solárnych panelov?

Výhody solárnej energie pre rodinný dom

wallet Created with Sketch Beta.

Po inštalácii solárnych panelov začnete okamžite šetriť peniaze na účtoch za elektrinu.

battery-75

Nezávislosť na elektrických sieťach. Energiu môžete ukladať do batérií a používať ju vtedy, keď ju potrebujete.

Asset 35

Montáž fotovoltických panelov zvyšuje predajnú cenu vášho domu na realitnom trhu. Domy s fotovoltikou sa predávajú o 20% rýchlejšie.

Výroba elektriny zo solárnych panelov nezanecháva žiadne škodlivé emisie a neškodí životnému prostrediu.

Presný prehľad o výrobe a spotrebe elektriny priamo v mobile. Môžete tam sledovať aj aktuálne hodnoty virtuálnej alebo fyzickej batérie.

Štátna dotácia na fotovoltiku zrýchľuje návratnosť investície do solárnych panelov na rodinnom dome.

Prečo si vybrať fotovoltiku od Green Aspekt?

V Green Aspekt ponúkame dodávku a montáž kvalitných solárnych panelov pre domácnosti v Poprade a okolí. Naši zákazníci nás odporúčajú pre náš priateľský a profesionálny servis. Ku každému zákazníkovi pristupujeme individuálne, od návrhu až po dokončenú solárnu elektráreň a následný servis. Ak máte záujem o fotovoltaiku pre váš rodinný dom, tak nás kontaktujte telefonicky alebo e-mailom a podľa vašich možností vám poradíme čo by pre vás bolo najlepšie.

Osobná konzultácia zdarma. Poradíme vám s výberom vhodného riešenia fotovoltiky aj jeho umiestnením.

Odborná montáž od certifikovaných pracovníkov a následne zaškolenie do používania fotovoltiky. A samozrejme kvalitný záručný a pozáručný servis.

Špičkový zákaznícky servis. Máme už viac než 100 spokojných klientov. Pozrite si naše realizácie a referencie.

Spolupracujeme len s tými najlepšími

Pri investovaní do solárnych panelov a batérií je kvalita kľúčová. Montujeme len spoľahlivé značky s overeným výkonom a dlhou životnosťou. Kvalitné solárne panely a batérie sú dlhodobá investícia, ktorá sa vám v priebehu času jednoznačne vráti.

Sofar - solárne systémy
Solax - fotovoltaika
Ja Solar - solárne technológie
Deye - fotovoltaika
Goodwe - Fotovoltaika
Fronius - solárne panely
Huawei - obnoviteľné energie

1. 📞 Ozvite sa nám – Spojíme sa telefonicky alebo emailom. Zistíme čo potrebujete a dohodneme sa na prehliadke Vašej nehnuteľnosti, aby sme vám mohli poradiť čo najefektívnejšie riešenie.

2. 💡 Posúdime vaše energetické potreby – Preskúmame vaše priemerné mesačné účty za energie a vaše dlhodobé ciele. Pochopenie vašich energetických potrieb nám umožní určiť vhodnú veľkosť a kapacitu solárnych panelov (a prípadne úložných batérií), ktoré najlepšie vyhovujú vašim potrebám. Tieto informácie nám pomôžu vypočítať očakávané úspory a návratnosť investície do fotovoltiky.

3. 👥 Osobné stretnutie – Na osobnom stretnutí prehľadne preskúmame Vašu energetickú spotrebu a spoločne porozmýšľame o vašich potrebách. Spolu skonzultujeme všetky detaily a parametre potrebné pre návrh najlepšieho riešenia, vrátane umiestnenia solárnych panelov, invertorov, rozvádzačov, kabeláže a ďalších faktorov.

4. 💬 Riešenie – Pripravíme detailnú projektovú a cenovú ponuku. Predstavíme vám mieru očakávaných úspor, časovú návratnosť investície aj možnú výšku štátnej dotácie. Súčasne preberieme aj ďalšie administratívne záležitosti.

5. 🛠️ Montáž fotovoltickej elektrárne a zaškolenie – Ak vás navrhnuté riešenie osloví, dohodneme sa na všetkých detailoch vrátane termínu realizácie a uzatvoríme zmluvu. Po dokončení montáže vás zaškolíme, aby ste mohli plne využívať komfort a výhody energetickej nezávislosti.

Chcem nezáväznú konzultáciu fotovoltiky

Ako funguje fotovoltika v rodinnom dome?

Solárne panely na streche obsahujú fotovoltické články, ktoré menia slnečné žiarenie na elektrickú energiu. Tieto panely produkujú jednosmerný elektrický prúd (DC), ktorý je pomocou fotovoltického meniča (invertora) prevedený na striedavý elektrický prúd (AC). Tento proces vám umožňuje získať vlastnú elektrickú energiu, ktorú môžete využiť na rôzne účely, ako napríklad napájanie domácich spotrebičov, kúrenie alebo ohrev vody pomocou fotovoltaiky.

Najbežnejšie fotovoltické riešenie je napojenie fotovoltiky na verejnú distribučnú sieť – tzv. on-grid systém. Nadbytočne vyrobená elektrina z vašej domácej fotovovoltaickej elektrárne (FVE) je v tomto prípade posielaná späť do siete. Elektrinu si takto môžete uložiť do virtuálnej batérie a použiť ju neskôr, keď ju budete potrebovať.

Ako funguje fotovoltika - premena slnečného žiarenia na elektrickú energiu

Koľko stoja solárne panely?

Aká je cena solárnych panelov pre dom?

  • Malý systém s výkonom 2-5 kWp pre menší rodinný dom – cena približne 3000 – 7500 €
  • Stredne veľký systém 5-10 kWp pre väčší rodinný dom – cena približne 6000 – 15 000 €
  • Veľký systém nad 10 kWp pre rodinný dom s vysokou spotrebou – cena od 10 000 € vyššie

V cene je zahrnutý nákup fotovoltických panelov, striedača (meniča), káblov, montážny materiál a inštalačné práce. Okrem toho cenu ovplyvňujú rôzne faktory ako typ strechy, umiestnenie panelov, prístupnosť, možnosť pridania batérie atď. Presné ceny preto vieme stanoviť až po obhliadke domu a posúdení konkrétnych požiadaviek. Ozvite sa nám emailom alebo telefonicky a preberieme všetko potrebné.

Green Aspekt je zaradený v rámci projektu Zelená domácnostiam na zozname oprávnených zhotoviteľov SIEA, takže vám môžeme pomôcť aj s procesom získania štátnej dotácie na fotovoltické systémy od 500 do 4025 eur.

Oplatí sa investícia do solárnych panelov?

Aké solárne panely sú najvýhodnejšie pre rodinný dom?

Na Slovensku sú najbežnejšie monokryštalické panely, ktoré sú obľúbené hlavne vďaka svojej vysokej účinnosti. Najúčinnejšie sú však len vtedy, keď majú dobré svetelné podmienky.

Polykryštalické panely sú o niečo lacnejšie, ale majú aj o niečo menšiu účinnosť. Ich výhodou je ale rovnomernejší výkon. Hodia sa na rodinné domy, kde je svetlo viac rozptýlené a svieti zboku.

Ak máte veľkú plochu, ktorá nie je orientovaná na slnečnú stranu, tak môžete zvážiť aj amorfné panely. Napätie pri nich zostáva stabilné aj pri nižšej intenzite svetla. Výhodou amorfného kremíku je aj to, že jeho efektívnosť klesá oveľa pomalšie pri zvyšujúcej sa teplote. Nezohrieva sa tak rýchlo ako kryštalický kremík. V letných mesiacoch vie byť amorfný modul viac efektívnejší.

Solárna energia do zásoby

Určite poznáte výhody solárnej energie. Ale vedeli ste, že existuje spôsob, ako túto energiu efektívne využívať aj bez slnečného svitu? Hybridný systém kombinuje solárne panely s fyzickou batériou, ktorá ukladá prebytočnú energiu na neskoršie použitie, aj keď slnko nesvieti. Tento systém vám umožňuje byť energeticky nezávislý aj vtedy, keď nie je dostatok slnečnej energie. V prípade, že máte energie viac ako potrebujete, môžete ju odpredať alebo využiť virtuálnu batériu ako pri on-grid systéme.

Na druhej strane, on-grid systém je pripojený na distribučnú sieť a využíva virtuálnu batériu. Táto batéria vám umožňuje ukladať nadbytočnú solárnu energiu do siete a potom ju využiť, keď ju potrebujete, napríklad v noci alebo počas zamračených dní. Pri tomto systéme neplatíte za samotnú energiu z virtuálnej batérie, len distribučné poplatky. Tak môžete využívať solárnu energiu efektívne a bez zbytočných nákladov.

Prepojte nabíjaciu stanicu s fotovoltikou

Mnoho z našich existujúcich zákazníkov, ktorí majú vo svojich domoch nainštalovaný solárny fotovoltický systém, sa už odhodlali a kúpili si elektrické vozidlo. Zákazníci sa nás následne často pýtali, či im vieme nainštalovať aj nabíjaciu stanicu, a tak sme sa rozhodli pridať túto službu inštalácie do nášho portfólia. Dnes vám teda vieme zabezpečiť aj montáž nabíjačky na elektromobil.

Ak uvažujete o kúpe elektrického auta alebo sa rozhodnete, že potrebujete ďalšie nabíjacie miesto, kontaktujte nás a dohodneme s vami ďalšie detaily. Môžeme vám poradiť dostupné možnosti, ktoré najlepšie vyhovujú vašim požiadavkám a typu vozidla, ktoré vlastníte.

Potenciál fotovoltaickej elektriny na Slovensku

Výraz kWh/kWp na mape nižšie nám udáva koľko elektrickej energie v kWh solárne panely vyrobili na každý jeden kWp ich nainštalovaného výkonu. Čím vyššia hodnota kWh/kWp, tým efektívnejšie sú panely v produkcii elektrickej energie.

Efektívnosť solárnych fotovoltaických systémov na Slovensku

Zdroj obrázka:  The World Bank, Global Solar Atlas 2.0, údaje a mapa sú z webu Solargis.info

Máte záujem o solárne panely na dom?

tipy ako vybrať solárny systém

Ako správne vybrať fotovoltiku na váš rodinný dom?

1. Zistite priemernú spotrebu vášho domu za energie

Skontrolujte si účty za elektrinu a zistite, koľko energie ročne spotrebujete. Toto číslo vám pomôže určiť, aký výkon solárneho systému potrebujete. Solárny panel s výkonom 1 kWp vyrobí približne 900 až 1100 kWh elektriny ročne. Ak je teda vaša ročná spotreba je 5000 kWh (5 MWh), potrebujete výkon panelov vo veľkosti 4,5 až 5,5 kWp na pokrytie spotreby.

2. Kam umiestniť fotovoltické panely?

Solárne panely potrebujú miesto na streche alebo na pozemku, kde môžu chytať slnečné lúče. Aby boli panely čo najefektívnejšie, mali by smerovať na juh, aby mali dostatok slnečného žiarenia a mať sklon približne 30 až 35 stupňov. Panely samozrejme fungujú dobre aj pri inej orientácii a sklone, viď tabuľka nižšie. Solárne panely je možné namontovať na šikmé aj rovné strechy s rôznymi typmi krytiny ako aj kdekoľvek na fasádu či voľné priestranstvo. Navrhneme vám také riešenie, ktoré zabezpečí minimálne energetické straty a optimalizuje produkciu solárnej energie.

Efektivita fotovoltického systému - orientácia a sklon panelov

3. Vyberte si druh solárneho systému

Rozhodnite sa, či chcete mať on-grid systém, ktorý je pripojený k elektrickej sieti a využíva tzv. virtuálnu batériu, alebo by ste radšej mali hybridný systém, ktorý vám umožňuje byť pripojený k sieti a zároveň mať fyzickú batériu aj virtuálnu batériu na skladovanie elektrickej energie. Namiesto virtuálnej batérie môžete využiť aj predaj prebytočnej elektriny do siete. Ak nie ste pripojený k sieti alebo nemáte možnosť byť pripojený k distribučnej sieti, potom je pre vás najlepšou voľbou off-grid systém, ktorý funguje nezávisle (tzv. ostrovný systém).

4. Kvalita je viac ako cena

V tomto prípade odporúčame nevyberať len najlacnejšie riešenie, ale radšej sa zamerať na overené značky, ktoré sú spoľahlivé a môžu fungovať bez porúch aj 20-30 rokov. Fotovoltická elektráreň je dlhodobá investícia, preto je dôležité vybrať kvalitné komponenty. Pri kúpe môžete aj využiť štátne dotácie na fotovoltiku, čo vám môže pomôcť ušetriť.

5. Myslite na budúcnosť

Pri výbere solárneho systému je dôležité myslieť dopredu a zvoliť systém, ktorý môžete ľahko rozšíriť o ďalšie panely v budúcnosti. Meniče môžu byť navrhnuté tak, aby zvládli aj vyšší výkon ďalších panelov, ktoré pridáte do vášho systému. Takže môžete začať s menším systémom a postupne ho rozširovať podľa vašich potrieb a možností.

Vy sa pýtate, my odpovedáme

Často kladené otázky o fotovoltike

Inštaláciu fotovoltiky poskytujeme v meste Poprad a okolitých obciach v okruhu 50km ako napr. Svit, Vysoké Tatry, Štrba, Hranovnica, Spišský Štiavnik, Spišské Bystré, Batizovce, Liptovská Teplička, Spišská Teplica, Hôrka, Vikartovce, Nová Lesná, Jánovce, Švábovce, Veľký Slavkov, Gánovce, Ždiar, Vydrník, Lučivná, Kravany, Gerlachov, Mengusovce, Šuňava, Vernár.

Kontaktujte nás a informujte sa či vieme prísť namontovať fotovoltiku aj k vám.

Fotovoltaické panely sa môžu inštalovať na rôzne typy striech, vrátane striech rodinných domov, komerčných budov, farmárskych stavieb a iných. Ideálna je strecha orientovaná na juh, ale aj strechy orientované na východ alebo západ môžu byť vhodné. Dôležité je, aby strecha mala dostatočnú nosnosť a bola umiestnená v oblasti s minimálnym tieňom.

Veľkosť fotovoltaickej inštalácie závisí od spotreby elektriny domácnosti alebo budovy, ako aj od dostupného miesta na inštaláciu panelov. Priemerná rodinná domácnosť môže potrebovať inštaláciu s výkonom od 3 kW do 10 kW, avšak presná veľkosť sa odvíja od individuálnych potrieb a požiadaviek.

Návratnosť fotovoltaiky závisí od mnohých faktorov, vrátane aktuálnych cien energií, veľkosti inštalácie a ďalších premenných. Všeobecne sa odhaduje, že návratnosť investície sa pohybuje medzi 5 až 10 rokmi. Je však dôležité zvážiť nielen finančné aspekty, ale aj environmentálny prínos a dlhodobé úspory, ktoré v čase stúpajúcich cien a niekoľko ročnej inflácie prídu.

Priemerná životnosť fotovoltaických panelov sa pohybuje od 25 do 30 rokov. Počas tohto časového horizontu väčšina panelov stráca len malú časť zo svojej pôvodnej účinnosti. Moderné technológie a kvalitné materiály prispievajú k dlhšej životnosti panelov.

Fotovoltaické panely sú vyrábané a testované tak, aby odolávali náročným prírodným podmienkam, ako je napríklad krupobitie. Panely pre fotovoltaické elektrárne sú vybavené špeciálnym tvrdeným sklom, ktoré zvyšuje ich odolnosť voči vonkajším vplyvom. Okrem toho si dnes viete vybaviť poisteni poškodenia solárnych panelov, ale aj ďalších rizík spojených s prevádzkou fotovoltaickej elektrárne, ako sú škody spôsobené víchricou, požiarom, bleskom, krádežou a podobne.

Áno, fotovoltaické panely fungujú aj v zime a za oblačného počasia. Aj keď je slnečné svetlo menej intenzívne v zimných mesiacoch a za oblačného počasia, fotovoltaické panely stále produkujú elektrinu. Ich účinnosť môže byť nižšia v porovnaní s letnými mesiacmi, ale moderné fotovoltaické technológie sú navrhnuté tak, aby pracovali aj za menej priaznivých podmienok.

Fotovoltaická elektráreň a akumuluje vyrobenú energiu buď na ohrev teplej vody, prípadne sa používa v batériách. Ak elektráreň pracuje a jej energia je využívaná, sú oba systémy nezávislé na elektrine z distribučnej sústavy a fungujú aj pri výpadku siete. Pri systéme, ktorý využíva batérie môžete fungovať aj pri výpadku energie zo siete po dobu, než vyčerpáte energiu z batérií.

Fotovoltaické panely sú prirodzene oplachované dažďom, čo znižuje potrebu špeciálneho čistenia. Dokonca aj pri dlhodobej akumulácii prachu sú straty výkonu minimálne. Vďaka hladkému povrchu panelov sa sneh zvyčajne rýchlo zotavuje. Výnimkou sú panely nainštalované horizontálne, ktoré môžu vyžadovať častejšie čistenie.

Monokryštalické panely – najúčinnejšie solárne panely pre domáce použitie, ale súčasne aj najdrahšie. Tieto panely majú dlhú životnosť v porovnaní s polykryštalickými panelmi.
Polykryštalické panely – najobľúbenejšie panely, ktoré inštalujú majitelia domov. Sú lacnejšie ako monokryštalické a stále dostatočne efektívne.
Amorfné (Tenkovrstvé) solárne panely – menej účinné ako monokryštalické alebo polykryštalické varianty, sú ale flexibilnejšie a môžu byť aplikované na rôzne povrchy. Vykazujú lepšiu odolnosť voči vysokým teplotám a menšiu citlivosť na tiene.

Ak si nie ste istí, aký druh solárneho FV panelu je pre vás ten pravý, tak nám zavolajte alebo napíšte email.

Samozrejme, poskytujeme záručný aj pozáručný servis fotovoltaických elektrární, ktoré sme vytvorili. V prípade, že sme pre vás elekráreň nerealizovali, tak sa nám môžete ozvať cez kontaktný formulár a uvidíme či vám vieme pomôcť.

Áno, realizujeme aj fotovoltaické elektrárne pre firmy a podnikateľov. Naše riešenia sú prispôsobené individuálnym potrebám a požiadavkám všetkých klientov. Pozrite si viac informácií o našej ponuke solárnych elekrární pre firmy.

Dĺžka celkového procesu je najmä ovplyvnená vybavovaním administratívy a môže trvať týždne aj mesiace. Samotná inštalácia elektrárne je ale rýchla a jednoduchá. Zvyčajne trvá od 1 do 5 dní podľa veľkosti a zložitosti inštalácie.

Montujeme fotovoltaické panely a systémy od rôznych výrobcov, vrátane značiek SoFar Solar, Xsolax Power, JASolar, Deye, GoodWe, Fronius a Huawei.

Chcem nezáväznú konzultáciu

Inšpirujte sa realizovanými zákazkami

Viac než 100 zhotovených projektov

Inštalácia fotovoltatického systému a solárnych panelov v Poprade

Inštalácia fotovoltaiky (Poprad)

Hybridný fotovoltatický systém s výkonom 7,28 kWp. Solárne panely Longi. Menič Goodwe s batériovým úložiskom 10,65 kWh

Montáž solárnych panelov JaSolar v lokalite Štrba

Montáž solárnych panelov (Štrba)

On – grid systém s výkonom 60 kWp. Značka solárnych panelov JaSolar. Inštalovaný menič značky Huawei.

Montáž fotovoltatického systému na dome v Svite

Fotovoltaický systém na dome (Svit)

Systém On – Grid s výkonom 10 kWp. Solárne panely JaSolar. Inštalovaný menič značky Goodwe.

Recenzie od zákazníkov

Ako nás ohodnotili naši klienti?

Výborné

“Po roku od namontovania a spustenia FTV môžem firmu Green Aspekt každému odporučiť. Profesionálny a priateľský prístup od začiatku komunikácie. Veľmi rýchla doba dodania aj keď sa prvotná inštalácia realizovala v časoch najväčšieho boomu, keď mnohé firmy ani len neodpísali na dopyt. Samotná montáž na jednotku, chalani si dali záležať na každom detaile. Následné doplnenie ďalších panelov po 3/4 roku úplne bez problémov. Keď som potreboval niečo poradiť, vždy ochota. Dokonca mi občas zavolajú, či je všetko v poriadku. Odporúčam.”

“Profesionálny prístup, rýchle dodanie, pekná práca, všetko funguje ako má, veľká spokojnosť.“

Recenzia od zákazníka Jozef Kacvinsky - solárne panely na dome

“Vynikajúci, profesionálny a priateľský servis a realizácia projektu od začiatku do konca. Tím je veľmi odhodlaný zvládnuť prácu a prekonať akékoľvek prekážky a zároveň poskytnúť možnosti na posúdenie a naplnenie našich potrieb. Skvelá komunikácia a zákaznícky orientovaný prístup. Majiteľ bol tiež horlivý vyriešiť všetky problémy, ktoré vznikli po zateplení. Sme viac než spokojní a radi ho odporúčame aj jeho tím.”

Ponúkané produkty

Ako vám vieme pomôcť?